Proč ženy vyhledávají vaginální mapování?

Vaginální mapování mě samotnou velmi oslovilo a překvapilo svým velkým skrytým potenciálem a přesahem. Má schopnost léčit nejen intimitu ženy, ale i její psychiku, hormonální hladinu a celkově zdraví. V tomto článku vám chci nastínit nejčastější důvody, proč ženy vyhledávají vaginální mapování.

1. Práce s jizvou

Jizvy vzniklé během porodu nebo po operaci v intimní oblasti, mohou zásadně ovlivňovat prožívání ženy při tak přirozené součásti života jako je pohlavní styk. Je třeba si uvědomit, že se dá pracovat s jizvami stále aktivními (bolestivými, či citlivými), ale i s jizvami už neaktivními, na stáří nezáleží. Citlivost a bolestivost se nemusí projevovat jen v bezprostředním okolí, bolest může žena cítit i ve vzdálenějším, třeba i ne zcela souvisejícím okolí, protože citlivost se může přenášet přes fascie a vytvářet tak druhotná ložiska bolesti.

Tím, že mapuji okolí jizev a jizvu samotnou, přivádím ženu k vědomé pozornosti k těmto místům. Napomáháme tím ke zlepšení pociťovaného smyslu v kontaktu i k vylepšení fyzického i psychického zdraví v podobě ústupu přehnané citlivosti či bolestivosti.

2. Zlepšení citlivosti tkání

Někdy se stává, že i když žena nemá žádné jizvy, může mít drobné jizvičky (mikrotrhlinky), které mohou být zapříčiněné nešetrným pohlavním stykem, častým překračováním svých hranic, ale i při gynekologických prohlídkách.

Do této intimní oblasti se totiž stahuje historie, která je spojena s šokem v podobě emocionálních prožitků. Tyto prožitky mohou způsobovat místní necitlivost na dotek, může se objevit i bolestivost a pálení v mapovaném místě.

Často se uvolňuje dávno zapomenutá nebo hluboce uložená vzpomínka. To, co se v minulosti stalo, může vyvolávat necitlivost, bolestivost a pálení tkáně. Říká se tomu, že je historie uložena až na buněčné úrovni…

3. Spojení se se svojí ženskou podstatou (spojení se svojí jedinečností)

Někdy se žena potřebuje jen více propojit sama se sebou, jít více do těla a dopřát si čas jen sama pro sebe.

Vaginální mapování jednoznačně doporučuji. Je to vhodná příležitost k práci na nejhlubší úrovni sebe sama.

4. Hráz – první čakra – země

Hráz je místo, které je často nejvíce zatěžované, namáhané, bolestivé a porušované při porodu. Často se i po zahojení znova poraňuje při pohlavním styku. V důsledku toho vznikají jizvičky, které způsobují bolestivost, řezání (viz důvod č. 2).

Práce s hrází poskytuje celkové fyzické ukotvení, bezpečí, klid a stabilitu v hmotném světě. Pomáhá rozpouštět naše strachy a nalézt pevnou půdu pod nohama. Zlepšuje pocit vnitřního bezpečí.

První čakra je spojována se základními potřebami – bezpečí, ochrana, dostatek kvalitního jídla, teplo, fyzický kontakt…

Proto pokud je první čakra dobře vyladěná, daří se nám lépe zhmotňovat naše přání a lépe pracovat se stresem všedního dne. Ukotvení uklidňuje a projasňuje.

Pokud řešíme některou z těchto základních potřeb, může docházet ke zvýšené aktivaci nadledvinek. Náš systém se tak neustále připravuje na větší zátěž-vypětí (aktivace sympatického nervového systému). To se může projevovat jako pocit paniky, zmatku, nejistoty, neustálého strachu a vyčerpání.

To vše, pokud je dlouhodobě drženo v našich tkáních, má značný přesah v ostatních oblastech života.

Ať už je to jakkoliv, výsledek se objeví

Ženy po jejím absolvování začínají více vnímat své potřeby, emoce a dokáží se spojit se svým středem. Cítí se více v sobě, lehčeji a radostněji. Začínají si více věřit, jsou vyrovnanější, uskutečnují své sny nebo vylepšují své vztahy.

Někdy ženy tento nástroj vyhledávají, pokud se potřebují spojit s hlubokou podstatou svého ženství.

Často je to dotyk, který před tím nezažily a dochází i k uvědomění, že mohou vnímat a prožívat intimní chvíle mnohem zajímavěji než dříve.

Má tu moc odstranit z našeho podvědomí dřívější emocionální i fyzická zranění.

Tento nástroj skrz vědomý dotek těla v intimních partiích přináší poznání sebesama, beze studu a strachu.

 

Provádím jej maximálně citlivě, v hlubokém naladění na ženu. Více informací o mé službě Vaginální mapování pro uvolnění pánevního dna najdete zde.

Oslovila vás nabídka?
Ze ♡ ráda budu Vaše průvodkyně na cestě sebe-léčení.
Vaše Katka

Kateřina Tausiková
Pomáhám ženám znovu se spojit se svou uzdravující vnitřní silou a intuicí, zlepšit své prožívání v oblasti intimity a začít žít naplňující život. Skrz celostní přístup a naslouchající dotek po stopách vašich emocí a myšlenek vás dovedu až domů, do rovnováhy, kde se tělo samo navrací ke zdraví.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.